HELVI SILVERMIG 209

Kód: 765
1 294,70 € 1 078,92 € bez DPH
Skladom

SILVERMIG 209 je trojfázová mikroprocesorová synergická zváračka MIG/MAG.

Detailné informácie

Podrobný popis

Je synergická zváračka vybavená elektronickou riadiacou doskou motora podávania, ktorý je riadený mikroprocesorom a automatickým optimálnym nastavením zváracich parametrov. Zvára MIG/MAG procesom a MIGovým spájkovaním. Robí krásne zvary z hliníka a jeho zliatin. Pre dobrý výsledok zvárania skratovým procesom je potrebné nastaviť správny pomer podávania drôtu k napätiu. Toto sa prejaví rovnomerným zvukom skratu. Problém je v zosúladení týchto dvoch veličín. Nastavenie nižších parametrov pre zváranie inoxu a hliníka potrápi i skúsených zváračov. Tento problém rieši tzv. synergia, ktorá pretvára túto zložitú prácu s nastavovaním na jednoduchú.
 
Synergia umožňuje i málo skúseným zváračom dosiahnuť dobré a estetické zvary od začiatku. Synergia využíva optimálne zváracie parametre, ktoré sú zapamätané v programoch zváračky. Stačí si vybrať zváraný materiál, plyn a drôt a ostatné urobí zváračka sama. V prípade potreby stačí už len jemne doladiť jedným gombíkom potenciometra (jedno gombíková regulácia). Zváračky majú zapamätané i programy pre Migové spájkovanie. Toto sa využíva pre spájanie pozinkovaných plechov bez poškodenia ochrannej vrstvy zinku napr. v automobilovom priemysle. Zváračky majú vyvedenú koncovku pre pripojenie horáka spool-gun pre zváranie hliníkovým drôtom.
 
Uvedené modely sú vhodné na zváranie tenších ale aj hrubých pozinkových plechov inoxu, hliníka a ocele všeobecne. Môžu byť používané v režime automatickom (synergickom), alebo ručnom zručnejšími zváračmi. 
 
Použitie: domáce dielne, autoservisy, klamiarske a údržbárske dielne, v zámočníctve, výroba konštrukcií a kontajnerov. 
 
Výhody: stabilné horenie elektrického oblúka, jednoduchá obsluha a údržba, prehladné zobrazovanie, vysoká spoľahlivosť.

Dodatočné parametre

Kategória: Zváracie stroje synergické
Záruka: 2 roky
Krytie: IP22S
Napätie na prázno: 16,5 - 32,5V
Priemer drôtu: 0,6 - 1,0 mm
Príkon 60%: 3,5 KVA
Prúdový rozsah: 30 - 190A
Cievka: 5 - 15 kg
Zaťažovateľ: 25% 190A, 60% 130A
Počet regulačných stupňov: 8
Vstupné napätie: 230/400V
Rozmer: 770x465x660

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.