Požiarna prúdnica Tajfun - Profi D/C

Kód: 207
279,90 € 233,25 € bez DPH
Skladom

Táto prúdnica je určená k striekaniu vodou plným prúdom, sprchovým prúdom. Hlavne k haseniu bytových požiarov, prachových a ľahko rozvíriteľných látok, uhoľných kotolniach, poľnohospodárskych objektoch a pri hasení lesných požiarov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Požiarna prúdnica Tajfun - Profi D/C sa skladá z telesa prúdnice, strmeňovej ovládacej páky, guľového uzáveru, otočnej pogumovanej hlavy z hliníkovej zliatiny, otočného vtokového hrdla vybaveného ložiskom a gumenej pištolovej rukoväte.

Strmeňovou pákou je možné uzavrieť alebo otvoriť prúdnicu. Otočnou hlavou ide plynule meniť tvar prúdu z plného cez sprchový až do clonového prúdu a prúdnicu uzavrieť. Nastavenie clony do maximálnej polohy plní funkciu preplachu. Výstupný otvor prúdnice je osadený rotačným víričom prúdu. Vtokové hrdlo je otočné a je osadené tlakovou pevnou spojku C52 (ČSN 38 9427)

Všetky použité materiály boli vybrané a povrchovo upravené s ohľadom na mimoriadne namáhanie, ktorému môže byť prúdnica pri požiarnom zásahu vystavená.

Prúdnica je určená k striekaniu vodou plným prúdom, sprchovým prúdom. Hlavne k haseniu prachových a ľahko rozvíriteľných látok ( napr. uhlie, múka, a pod.). Obzvlášť výhodné je použitie prúdnice Tajfun-Profi D/C pri bytových požiaroch a ďalej na zauhlovacích trasách v energetike, uhoľných kotolniach, poľnohospodárskych objektoch a pri hasení lesných požiarov. Pri hasení bytových požiarov doporučujeme použitie rozprášenej hmly, čo umožňuje maximálny hasiaci účinok pri minimálnej spotrebe vody. Tým sa minimalizujú následné škody počas zásahu. Výhodou pre hasičov je možnosť kedykoľvek uzavrieť a otvoriť prúdnicu pri nastavenom prúde.

Dodatočné parametre

Kategória: typ C52
Záruka: 2 roky
Pracovný tlak: 1,6 MPa
Dlžka: 296/315 mm (min/max)
Šírka: 98 mm
Výška: 257 mm
Max. prietok: 220 litrov/min. pri tlaku 1MPa

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.