Fenix C7 Nabíjateľné svietidlo + darček: tužkové baterky Duracell AA

Kód: FEC7
79,90 € 66,58 € bez DPH
Ihneď na predajni v Trnave (3 ks)
Môžeme doručiť do:
12.6.2023
Možnosti doručenia

Fenix C7 je vysoko výkonné nabíjateľné svietidlo, ktoré ponúka svetelný tok až 3000 lúmenov (ANSI) a dosvit až 470 metrov. Tento výborný výkon bol dosiahnutý použitím modernej LED Luminus SST-70. Na napájanie slúži vysokokapacitný Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh (súčasť balenia), ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor. Svietidlo bolo navrhnuté s ohľadom na jednoduchosť ovládania a širokú použiteľnosť. Sedem svetelných režimov umožňuje voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou bezmála troch dní.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix C7 je vysoko výkonné nabíjateľné svietidlo, ktoré ponúka svetelný tok až 3000 lúmenov (ANSI) a dosvit až 470 metrov. Tento výborný výkon bol dosiahnutý použitím modernej LED Luminus SST-70. Na napájanie slúži vysokokapacitný Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh (súčasť balenia), ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez moderný USB-C konektor. Svietidlo bolo navrhnuté s ohľadom na jednoduchosť ovládania a širokú použiteľnosť. Sedem svetelných režimov umožňuje voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou bezmála troch dní. K dispozícii je aj oslepujúci stroboskop a signál SOS pre núdzové situácie. Fenix C7 je napájaná digitálne kontrolovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní). Zapnutie aj prepínanie režimov je veľmi jednoduché a vykonáva sa tlačidlom ergonomicky umiestnenými zboku. Koncovka svietidla je magnetická, takže ho možno ľahko uchytiť na čokoľvek železné. Svietidlo je ideálnym svetelným nástrojom s vynikajúcim pomerom vysokého výkonu, kvality a ceny. Vďaka svojej univerzálnosti ho možno odporučiť pre prácu v priemyselných odvetviach, do domácej dielne, ale zároveň je to ideálny outdoorový parťák na turistiku a rôznorodé športové aktivity.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.  

Parametre svietidla Fenix C7

 • Je použitá prémiová LED Luminus SST-70 so životnosťou 50000 hodín.
 • Sedem režimov výkonu: 3000 lúmenov (1 hodina) -> 1400 lúmenov (2 hodiny) -> 400 lúmenov (7 hodín) -> 100 lúmenov (29 hodín) -> 30 lúmenov (68 hodín) - Stroboskop (3000 lúmenov) - SOS (100 lúmenov).
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným Li-ion 21700 akumulátorom s kapacitou 5000 mAh.
 • Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou a inteligentnou ochranou proti prehriatiu.
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka 6061-T6, svietidlo je nárazuvzdorné pádom z výšky 1 meter.
 • Ochrana proti náhodnému vloženiu batérie obrátene (prepólovaniu).
 • Odolný povrch - Type III hard anodized.
 • Indikácia stavu nabitia batérie zabudovaná v tlačidle.
 • Odnímateľná oceľová spona s titánovou povrchovou úpravou.
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskový režim).
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 4 hodín)
 • Reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 470 metrov (55 200 cd).
 • Rozmery 14,9 (dĺžka) x 4 (priemer reflektora) x 2,7 cm (priemer tela).
 • Váha 172 gramov (bez akumulátora), 244 gramov s akumulátorom.
 • K baterke je priložený akumulátor Fenix ARB-L21-5000, nabíjací USB-C kábel, šnúrka na zápästie a náhradný o-krúžok.
 • Ako voliteľné originálne príslušenstvo je možné dokúpiť: červený dopravný kužeľ AOT-L, červený filter AOF-L, zelený filter AOF-L, modrý filter AOF-L, biely difuzér AOD-M, otočný držiak na bicykel, držiak na bicykel Fenix, USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta.
 • So svietidlom je kompatibilný aj držiak na cyklistickú prilbu BikeBlock.

Použitie

Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore izolačné krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Pre zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo približne 0,5 sekundy. Režimy výkonu 30 - 100 - 400 - 1400 - 3000 lúmenov môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať stlačením bočného tlačidla. Stroboskop spustíte stlačením tlačidla po dobu 1,2 sekundy (možno aj z vypnutého stavu), následne ďalším stlačeniami tlačidla možno prepínať medzi režimami stroboskop a SOS.

Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora na boku svietidla a zapojte priložený kábel (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta. Počas nabíjania svieti indikačná LED červeno, po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny (s napájacím zdrojom 2A).

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - ak vzrastie teplota svietidla nad 60 °C, tak začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch, akonáhle teplota svietidla klesne pod 60 °C, tak sa výkon opäť postupne zvýši.

Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení tlačidla (svietidlo musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti zeleno, je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, batéria je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity batérie.

Zamknutie tlačidla - ak chcete zabrániť nechcenému zapnutiu svietidla v batožine, tak dvakrát rýchlo stlačte tlačidlo počas 0,5 sekundy (svietidlo musí byť vypnuté), svietidlo potom dvakrát blikne v nízkom režime a nemožno ho zapnúť. Odomknutie vykonáte opätovným rýchlym dvojitým stlačením tlačidla. Nechcenému zapnutiu možno zabrániť aj povolením batériového uzáveru svietidla.

Upozornenie na vybitý akumulátor - bočné tlačidlo začne blikať na červeno a svetlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • Používajte len kvalitné Li-ion akumulátory 21700, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
 • Ak sa ochranné gumené krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyšší výkon, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý, nabite ho.
  • Kontakty vnútri svietidla sú znečistené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Telo svietidla je uvoľnené, dotiahnite ho.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo a dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: Ručné a vreckové svietidlá
Záruka: 5 rokov
Dosvit: 470m
Max. výdrž: 68hod
Výkon: 3000lm
Počet režimov: 7
Napájanie: 1x 21700
Svetelný zdroj: Luminus SST-70
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.