Výber zváračky MMA

Všetko, čo potrebujete vedieť pred kúpou zváračky...

 

Terminológia:  Pred kúpou zváračky si musíme vyjasniť aké materiály chceme zvárať, akej hrúbky, s akými priemermi a druhmi elektród a ako chceme stroj zaťažovať. Priemer elektródy sa volí podľa hrúbky materiálu, ktorý chceme zvárať a ako ho chceme zvárať.

Bázická elektróda: výborná čistota zváracieho materiálu, zváranie vo všetkých pozíciách, vysoká kvalita mechanických  vlastností.

Rutilová elektróda: ľahké zapaľovanie, stabilný oblúk, nízke náklady, pekný vzhľad a dobré horenie, ľahké skladovanie.

Zaťažovateľ: udáva počet minút v desaťminútovom intervale, počas ktorých zváračka pracuje pri konkrétnom prúde bez zásahu tepelnej ochrany. Zaťažovateľ maximálneho prúdu je závislý od teploty okolia pri ktorej sa meranie vykonáva. Bez uvedenia tejto hodnoty sa zváračky nedajú porovnávať. Zaťažovateľ napr. 120A pri 40% znamená zváranie 4 minúty 120A a 6 minút zváračka chladne.

Arc Force: optimalizuje prenos kvapiek kovu z elektródy na zváraný materiál. Zabraňuje zhasnutiu oblúka pri kontakte elektródy so zváraným materiálom, stabilizuje oblúk spätnou väzbou, má reguláciu prúdu podľa dĺžky oblúka.

Hot Start: optimalizuje zapálenie oblúka zvýšením zapaľovacieho prúd.

Anti Stick: zabraňuje prilepeniu elektródy na kus zaistením skokového zníženia zváracieho prúdu na minimum.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie