Vlčkovskí hasiči zasahovali proti sršňom

Dobrovoľní hasiči z Vlčkoviec zasahovali proti sršňom, ktoré ohrozovali obyvateľov jedného z miestnych domov. Výjazd absolvovali traja hasiči s vozidlom IVECO DAILY CAS 15. Využili ochranný odev SRŠEŇ proti bodavému hmyzu a viaceré spreje proti osám a sršňom, konkrétne BROS hasičák na osy a sršne.

Hasiči na Slovensku absolvujú ročne stovky zásahov súvisiacich s likvidáciou hmyzu. Pomáhajú najmä v prípade ohrozenia verejného zdravia, keď sa nebezpečný hmyz nachádza v nemocniciach, školách, škôlkach či domovoch sociálnych služieb, na miestach dostupných iba s výškovou technikou, respektíve keď bezprostredne ohrozuje zdravie a život občanov.

Žihadlo sršňa obyčajného je menej jedovaté v porovnaní s včelím, ale vzhľadom na jeho veľkosť je bolestivejšie. Hoci boli zaznamenané prípady smrteľnej alergickej reakcie na bodnutie sršňom obyčajným, tento hmyz je v porovnaní s osami a včelami mierumilovnejší. Kráľovná sršňa obyčajného meria približne 3,5 centimetra, robotnice a samčekovia 2,5 centimetra. Najväčšie sršne pochádzajúce z Ázie merajú vyše 6 centimetrov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.