Vlčkovskí hasiči zasahovali proti sršňom

Dobrovoľní hasiči z Vlčkoviec zasahovali proti sršňom, ktoré ohrozovali obyvateľov jedného z miestnych domov. Výjazd absolvovali traja hasiči s vozidlom IVECO DAILY CAS 15. Využili ochranný odev SRŠEŇ proti bodavému hmyzu a viaceré spreje proti osám a sršňom, konkrétne BROS hasičák na osy a sršne.

Hasiči na Slovensku absolvujú ročne stovky zásahov súvisiacich s likvidáciou hmyzu. Pomáhajú najmä v prípade ohrozenia verejného zdravia, keď sa nebezpečný hmyz nachádza v nemocniciach, školách, škôlkach či domovoch sociálnych služieb, na miestach dostupných iba s výškovou technikou, respektíve keď bezprostredne ohrozuje zdravie a život občanov.

Žihadlo sršňa obyčajného je menej jedovaté v porovnaní s včelím, ale vzhľadom na jeho veľkosť je bolestivejšie. Hoci boli zaznamenané prípady smrteľnej alergickej reakcie na bodnutie sršňom obyčajným, tento hmyz je v porovnaní s osami a včelami mierumilovnejší. Kráľovná sršňa obyčajného meria približne 3,5 centimetra, robotnice a samčekovia 2,5 centimetra. Najväčšie sršne pochádzajúce z Ázie merajú vyše 6 centimetrov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie