V Trnave opäť horelo. Požiar predajne a skladu sedačiek spôsobil škodu za pol milióna

V nedeľu 11. októbra 2020 od skorého rána až do večera 19.30 zasahovali hasiči pri požiari predajne a skladu sedačiek na Trstínskej ceste v Trnave. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Na mieste bojovali s ohňom profesionálni hasiči z Trnavy a Galanty, a tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Bohdanovce nad Trnavou, Voderady, Jaslovské Bohunice, Zeleneč a DHZ Pole. Požiar zlikvidovali desiatimi C, jedným lafetovým a jedným vysokotlakovým prúdom za súčasného rozoberania konštrukcie strechy, vynášaním horľavých tlejúcich materiálov na voľné priestranstvo a odvetrávaním vnútorných priestorov objektu pretlakovými ventilátormi.

121335662_2836914856423713_6774052198835018344_n

Polmiliónová škoda

Zástupcovia Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany v Nitre nenamerali zvýšené hodnoty nebezpečných látok v ovzduší. Následkom požiaru vznikla spoločnosti priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na pol milióna eur. Príčina vzniku požiaru je v šetrení expertíznej skupiny Požiarnotechnického expertízneho ústavu MV SR v Bratislave, informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Veľký požiar vypukol v Trnave aj v závere septembra, keď horelo v objekte pivovaru Sessler. 

‼️AKTUALIZÁCIA‼️ - 19.30 hod.: Likvidácia požiaru skladu a predajne v Trnave ???? Hasičom sa požiar skladu a predajne...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Sobota 10. októbra 2020
SÚVISIACE ČLÁNKY
• V Trnave horel pivovar Sessler, zasahovali aj dobrovoľní hasiči
• Počet aktívnych DHZO rastie: Treba poslať žiadosť o zaradenie do 25. októbra 
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.