Tisícky dobrovoľných hasičov sú v pohotovosti. Hrozia povodne

Prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek rozhodol o vyhlásení pohotovosti pre všetky dobrovoľné hasičské zbory obcí od stredy 16.00.Týka sa to všetkých zborov, ktoré disponujú protipovodňovými vozíkmi a vozidlami Iveco Daily z projektu Aktívne protipovodňové opatrenia.

Tisícky dobrovoľných hasičov sú tak v akcii podľa potreby profesionálnych hasičov v lokalitách, ktoré sú najviac zasiahnuté. V pohotovosti je vyše 500 DHZO, najviac (vyše 100) v Prešovskom kraji. DHZO budú v pohotovosti až do odvolania, informovalo Prezídium HaZZ. Na Slovensku je približne 90-tisíc dobrovoľných hasičov.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy pred povodňami z trvalých dažďov pre celé územie Slovenska. Najohrozenejšie sú aktuálne v stredu večer okresy Gelnica, Spišská Nová Ves a Košice-okolie, pre ktoré platí tretí stupeň výstrahy. Pre väčšinu územia Slovenska platí druhý stupeň výstrahy. 

Zvolenská Slatina Foto: HaZZ

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 14. októbra 2020
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.