Oznam pre spotrebiteľov / odberateľov

Spoločnosť LITTLE CARPATHIANS s. r. o. po upozornení Slovenskou obchodnou inšpekciou varuje spotrebiteľov pred ďalším používaním výrobkov "YDBY dezinfekčný gél 100 ml" "YDBY dezinfekčný gél 50 ml", EAN 8585028887908, „YDBY  dezinfekčný gél 250 ml“ a „YDBY dezinfekčný gél 500 ml“, EAN 8585028887922 od dodávateľa FERLUK s.r.o.. 

S ohľadom na ochranu spotrebiteľov preventívne sťahuje výrobok z predaja a vyzýva zákazníkov, ktorí si zakúpili uvedený výrobok, aby ho ďalej nepoužívali. 

V prípade, že ste si spomenutý výrobok zakúpili, môžete ho priniesť späť do predajne, pričom Vám budú vrátené peniaze, a to aj bez nutnosti predloženia pokladničného bloku.

Výrobok obsahuje podľa informácií Slovenskej obchodnej inšpekcie nedostatočné množstvo etanolu (merané hodnoty: 28,4 % hmotnosti), v dôsledku toho nezabíja dostatočne baktérie a vírusy, čím sa zvyšuje riziko infekcie. Okrem toho prítomnosť alkoholu nie je sprevádzaná vhodnými výstražnými piktogramami a upozorneniami. Výrobok tiež obsahuje stopové množstvo konzervačnej látky metylizotiazolinón (MI), (0,0063 %), ktorá je v nezmývateľných kozmetických výrobkoch zakázaná. Výrobok nie je v súlade s biocídnymi výrobkami a nariadeniami o klasifikácii, označovaní a balení (CLP).

Bezpečnosť zákazníkov je pre spoločnosť LITTLE CARPATHIANS s.r.o. dôležitá. Spoločnosť sa ospravedlňuje za prípadné nepríjemnosti.

Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.