Na stope nezvestným: Podporili sme Pohotovostný pátrací tím

Vo voľnom čase nezištne pomáhajú nešťastným príbuzným, polícii a záchranným zložkám. Pátrajú po nezvestných osobách, pomáhajú zachraňovať ľudské životy. Pohotovostný pátrací tím (PPT) je občianske združenie, ktoré má viacero členov v každom kraji, medzi nimi aj hasičov, zdravotníkov, vojakov či bývalých policajtov. Združenie založil v máji 2019 Jozef Juhoš, ktorý pracuje pre detektívnu kanceláriu. 

Pohotovostný pátrací tím v roku 2020 pomáhal napríklad s hľadaním 40-ročnej mamičky Zuzany zo Špačiniec, 20-ročného Michala, ktorý sa stratil počas behu pri Dunaji, ale aj s hľadaním mnohých detí. Členovia združenia v roku 2020 dokopy pátrali po 50 osobách, z toho 35 ľudí našli živých a 9 bez známok života.   

Členov tímu Rednod.sk (obchod pre hasičov, záchranárov a zdravotníkov) zaujala činnosť a výsledky Pohotovostného pátracieho tímu. Tiež pôsobíme ako dobrovoľní hasiči. Preto sme združeniu venovali  profesionálny záchranársky batoh Pro Large Edt. Tento batoh je pevný, odolný voči vode, má reflexné prvky a vrecká pre zdravotnícky materiál, takže je ideálny pre dlhé pátracie akcie. Členom Pohotovostného pátracieho tímu ďakujeme za doterajšiu činnosť a želáme veľa síl do ďalšieho pôsobenia. 

Viac informácií o združení, či možnostiach ako požiadať o pomoc nájdete na webe patranie.org. Pohotovostný pátrací tím pôsobí ako ostatná záchranná zložka Integrovaného záchranného systému, ktorá vykonáva svoju činnosť v zmysle §9 ods. 1, písm. i) zákona č. 129/2002 o IZS a jej primárnou úlohou je záchrana života, zdravia, majetku a životného prostredia, ako podpora základných záchranných zložiek IZS. 

Rednod.sk, obchod pre hasičov, záchranárov, zdravotníkov

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.