Na stope nezvestným: Podporili sme Pohotovostný pátrací tím

Vo voľnom čase nezištne pomáhajú nešťastným príbuzným, polícii a záchranným zložkám. Pátrajú po nezvestných osobách, pomáhajú zachraňovať ľudské životy. Pohotovostný pátrací tím (PPT) je občianske združenie, ktoré má viacero členov v každom kraji, medzi nimi aj hasičov, zdravotníkov, vojakov či bývalých policajtov. Združenie založil v máji 2019 Jozef Juhoš, ktorý pracuje pre detektívnu kanceláriu. 

Pohotovostný pátrací tím v roku 2020 pomáhal napríklad s hľadaním 40-ročnej mamičky Zuzany zo Špačiniec, 20-ročného Michala, ktorý sa stratil počas behu pri Dunaji, ale aj s hľadaním mnohých detí. Členovia združenia v roku 2020 dokopy pátrali po 50 osobách, z toho 35 ľudí našli živých a 9 bez známok života.   

Členov tímu Rednod.sk (obchod pre hasičov, záchranárov a zdravotníkov) zaujala činnosť a výsledky Pohotovostného pátracieho tímu. Tiež pôsobíme ako dobrovoľní hasiči. Preto sme združeniu venovali  profesionálny záchranársky batoh Pro Large Edt. Tento batoh je pevný, odolný voči vode, má reflexné prvky a vrecká pre zdravotnícky materiál, takže je ideálny pre dlhé pátracie akcie. Členom Pohotovostného pátracieho tímu ďakujeme za doterajšiu činnosť a želáme veľa síl do ďalšieho pôsobenia. 

Viac informácií o združení, či možnostiach ako požiadať o pomoc nájdete na webe patranie.org. Pohotovostný pátrací tím pôsobí ako ostatná záchranná zložka Integrovaného záchranného systému, ktorá vykonáva svoju činnosť v zmysle §9 ods. 1, písm. i) zákona č. 129/2002 o IZS a jej primárnou úlohou je záchrana života, zdravia, majetku a životného prostredia, ako podpora základných záchranných zložiek IZS. 

Rednod.sk, obchod pre hasičov, záchranárov, zdravotníkov

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie