Latex, nitril, vinyl, bambus... Ktoré ochranné rukavice si vybrať a akú veľkosť?

Jednorazové ochranné rukavice sa najčastejšie vyrábajú z troch materiálov s rozličnými vlastnosťami.

LATEXOVÉ RUKAVICE

Sú z prírodného materiálu, ktorý sa získava zo stromu nazývaného "gumovník". Rukavice sú elastické, mäkké, umožňujú dobré zachovanie citlivosti hmatu. Majú vysokú odolnosť proti kyselinám, zásadám, ale nechránia pred všetkými olejmi či rozpúšťadlami. Ich nevýhodou je, že latexové proteíny spôsobujú niektorým ľuďom alergické reakcie. Ďalšou nevýhodou je ich nestabilnejšia cena vzhľadom na záťaž na prírodné zdroje. Najbežnejšie majú bielu alebo svetložltú farbu.

NITRILOVÉ RUKAVICE

Sú zo syntetického materiálu. Vynikajú najvyššou odolnosťou proti prepichnutiu a proti prieniku chemikálií, a zároveň nespôsobujú toľko alergických reakcií. Nevýhodou je mierne nižšia elasticita. Typická je pre nich modrá, fialová, čierna farba. 

VINYLOVÉ RUKAVICE

Sú zo syntetického materiálu PVC, teda polivinylchloridu. Ich výhodou je nižšia cena. Sú priepustnejšie, menej odolnejšie, ale príjemné na nosenie. Obľúbené sú napríklad v potravinárskom priemysle alebo pri kratších menej rizikových ošetrovateľských výkonoch bez kontaktu s krvou / telesnými tekutinami. Typická je pre nich priehľadná farba.

Okrem toho si môžete vybrať pudrované alebo nepudrované rukavice. 

Pudrované rukavice: ľahšie sa navliekajú, vhodné najmä v podmienkach, pri ktorých sa viac potí koža. 
Nepudrované rukavice: vhodné v situáciách, keď je nežiaduca kontaminácia s pudrom, napríklad v potravinárstve a zdravotníctve.

V našej ponuke nájdete aj ďalšie druhy rukavíc.

MIKROTÉNOVÉ RUKAVICE

Veľmi lacná, rýchla, ale menej účinná ochrana. Vhodná napríklad na čerpacích staniciach alebo pri rýchlom nákupe v potravinách.

BAMBUSOVÉ RUKAVICE

Rukavice vyrobené z jemných bambusových vlákien. Sú extra šetrné k pokožke, a teda vhodné pre ľudí s ekzémami a kožnými problémami. 

BAVLNENÉ RUKAVICE

Pevné priedušné rukavice, zhoršená citlivosť hmatu. Pre dlhodobejšie používanie.

KRÉM DERMA GUARD BARIÉROVÝ

Špeciálny produkt, takzvané tekuté rukavice. Tento ochranný krém zabraňuje vzniku kontaktných a profesijných ekzémov a dermatitíd. Zabraňuje poškodeniu pokožky pri kontakte s agresívnou látkou po dobu 4-6 hodín po aplikácii. Odporúča sa používať všade tam, kde dochádza k častému kontaktu pokožky s agresívnymi či alergickým látkami.

AKÚ VEĽKOSŤ RUKAVÍC SI VYBRAŤ? 

 Veľkosti rukavíc podľa normy E420:

OBVOD DLANE DĹŽKA RUKY VEĽKOSŤ RUKAVICE AMERICKÉ ČÍSLOVANIE
15,2 cm 16 cm 6 XS
17,8 cm 17,1 cm 7 S
20,3 cm 18,2 cm 8 M
22,9 cm 19,2 cm 9 L
25,4 cm 20,4 cm 10 XL
27,9 cm 21,5 cm 11 XXL

 
Ak máte ďalšie otázky, radi Vám poradíme :)

SÚVISIACE PRODUKTY
Ochranné rukavice
Ochranné bavlnené rúška
Dávkovače na dezinfekciu

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.