Ktoré plemeno psa je u nás najobľúbenejšie?

Psíci sa líšia veľkosťou, tvarom, farbou, povahou i poslušnosťou. Medzinárodná kynologická federácia (FCI) uznáva približne 370 plemien psov. Ktoré plemená sú najobľúbenejšie na Slovensku?

Presné štatistiky pre celú krajinu neexistujú. Jednotlivé slovenské mestá a obce ale zverejňujú počty prihlásených psov. Pozreli sme sa na aktuálny výskyt psích plemien v mestách Humenné, Levice, Považská Bystrica, Prešov, Stará Ľubovňa a Trnava. Na základe týchto štatistík sme zostavili rebríček 8 najobľúbenejších plemien psov na Slovensku. Do štatistiky nie sú zahrnuté najväčšie mestá Bratislava a Košice, ale ani malé obce, takže by mala približne zodpovedať realite.

Najpočetnejšou skupinou psov sú, samozrejme, kríženci, a potom nasleduje týchto osem plemien. Jednoznačne najobľúbenejším domácim miláčikov Slovákov je Yorkshirsky teriér, ktorý má zastúpenie viac ako 10 %.   

1. YORKSHIRSKY TERIÉR

Dolly 3 years old Author:

Uverejnil používateľ Yorkshire Terrier Club Streda 12. decembra 2018

 2. NEMECKÝ OVČIAK

Krásné ráno ♥

Uverejnil používateľ Nemecký ovčiak-Najlepší priateľ človeka / German Shepherd-Man's best friend Štvrtok 12. januára 2017

 

3. ČIVAVA

Naša Nellynka dnes oslavuje 7. narodeniny. Všetko najlepšie láska, milujeme ťa. Si to najlepšie v našom živote. ????????

Uverejnil používateľ Čivava Utorok 17. januára 2017

 

4. LABRADORSKÝ RETRIEVER

5. MALTÉZSKY PSÍK

6. JACK RUSELL TERIÉR7. JAZVEČÍK

8. ZLATÝ RETRIEVER

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.