Hasiči v roku 2020: Rekordný počet zásahov, najväčšie požiare v Trnave

Slovenskí hasiči zverejnili štatistiky o činnosti v roku 2020. Uskutočnili rekordný počet 34 913 výjazdov, čo je najviac minimálne od roku 2002, od kedy sa vedie podrobnejšia evidencia. Približne 40 percent výjazdov tvorili technické zásahy, štvrtina výjazdov bola k požiarom, pätina k dopravným nehodám

Hasiči zaznamenali v minulom roku výrazný nárast výjazdov k ekologickým udalostiam, čo súvisí najmä s činnosťami zameranými na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Hasiči – zdravotnícki záchranári pomáhali aj s odoberaním desiatok tisíc vzoriek v rámci testovaní na ochorenie COVID-19. 

Najrizikovejším dňom v týždni pre vznik mimoriadnych udalostí bol utorok (5 158 výjazdov). Najviac dopravných nehôd sa stalo v piatok a najrizikovejší bol čas okolo 16.00 hod. Na tiesňovú linku 150 bolo v roku 2020 prijatých 127 408 hovorov, čo je v priemere 349 za deň.  

   

VEĽKÉ POŽIARE V TRNAVE

Približne polovica z 8704 požiarov vznikla pre neopatrnosť a nedbalosť dospelých osôb. Úmysel bol určený ako príčina požiaru v 13 percentách prípadov. Požiare s najväčšou materiálnou škodou vznikli minulý rok v Trnave. Pri požiari v areáli Strednej odbornej školy elektrotechnickej z dôvodu prevádzkovo-technickej poruchy vznikla škoda takmer päť miliónov eur a pri požiari skladu s nábytkom škoda približne štyri milióny eur.  

V roku 2020 horelo 717 osobných motorových vozidiel, pri čom zomreli tri osoby a pätnásť sa zranilo, informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru. 

Rednod.sk, hasičská výstroj, výzbroj, doplnky

Titulná fotografia: ilustračná, autor Milan Dermek

V roku 2020 uskutočnili hasiči najvyšší počet výjazdov od roku 2002 ????????????????‍???? Hasiči v roku 2020 uskutočnili celkom 3️⃣4️⃣...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Pondelok 1. februára 2021
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.