FOTO: Hasiči zdolali Inchebu - súťaž SCHODY 2021

V Bratislavskej Inchebe sa 20. augusta 2021 uskutočnil už XXII. ročník medzinárodnej súťaže “Memoriál Vladimíra Ružičku - SCHODY 2021”. Na tohtoročnom podujatí si zmeralo sily 46 súťažiacich dvojíc zo Slovenskej a Českej republiky. Súťaž sa každoročne koná na pamiatku kolegu, ktorý tragicky zahynul v roku 1997 pri výkone hasičského povolania. 

Ide o súťaž dvojčlenných družstiev profesionálnych i dobrovoľných hasičov ustrojených v kompletnom zásahovom odeve. Hasičský výstroj, vrátane dýchacieho prístroja, vážia spolu vyše 20 kilogramov. Súťažiaci sa od seba nemôžu vzdialiť o viac než jedno schodiskové rameno a počíta sa čas druhého z dvojice.

NAJRÝCHLEJŠÍ ČESKÍ HASIČI

Prvé miesto získali Pavel Kouřik a Michal Brousil z HZS ČR s časom 2:41:22, druhé miesto si vybojovali Marek Víšek a Milan Viktora z HZS Pardubice s časom 2:51:93, na treťom mieste sa umiestnili Tomáš Bartko (DHZ Važec) a Maroš Bošeľa (DHZ Polomka) s časom 2:58:98. Michal Brousil patrí k najzdatnejším mužom v hasičskom športe v Európe a je držiteľom viacerých medailí z európskych majstrovstiev. Milan Vyhlídal (DHZ Voderady), ktorého sponzoruje obchod pre hasičov Rednod.sk, obsadili spolu s kolegom Pavlom Štrbom (DHZO Valaská) štrnáste miesto. 

Najrýchlejšou ženou sa stala Ivana Gajdošíková z HaZÚ Bratislava, ktorá s Martinom Dingom dobehla do cieľa s časom 4:19:63. Najstarším súťažiacim bol 60-ročný Alojz Tomašovič zo ZHÚ Letisko Bratislava, ktorý dobehol do cieľa na osemnástom nadzemnom podlaží s časom 5:33:24.


Ocenenia a vecné dary víťazom odovzdal štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Vendelín Leitner a riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Martin Blaha. Všetkým zúčastneným gratulujeme k skvelým výkonom. 

Foto: Vladimír Benko / MinV a Milan Vyhlídal

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.