Dobrovoľní hasiči pomáhajú profesionálom približne pri každom šiestom zásahu

Požiare, povodne, snehová kalamita, pandémia. Dobrovoľní hasiči sú dôležitou súčasťou Integrovaného záchranného systému a v roku 2020 spolupracovali s profesionálnymi hasičmi pri 5393 výjazdoch. To je nárast o 170 percent v porovnaní s rokom 2016.

Minulý rok pomáhali dobrovoľní hasiči približne pri každom šiestom zásahu profesionálov. Najčastejšie (41 percent výjazdov) pri požiaroch, ale asistovali aj pri technických zásahoch a dopravných nehodách či odstraňovaní nebezpečných látok.  

Každá obec nad 500 obyvateľov je povinná podľa zákona o ochrane pred požiarmi zriadiť vlastný dobrovoľný hasičský zbor obce (DHZO) na zdolávanie požiarov a vykonávanie záchranných prác, udržiavať jeho akcieschopnosť a zabezpečovať jeho materiálno-technické vybavenie. Dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) sú základnými organizačnými jednotkami Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky, ktorá je občianskym združením. V súčasnej dobe funguje na Slovensku 2221 dobrovoľných hasičských zborov (DHZ), ktoré majú spolu 81 000 členov.

REDNOD.sk - OBCHOD PRE HASIČOV

Titulná fotografia ilustračná, autor: Milan Dermek. 

???? PERFEKTNÁ SPOLUPRÁCA PROFESIONÁLNYCH A DOBROVOĽNÝCH HASIČOV ????‍???? Pomoc dobrovoľných hasičov pri záchrane životov a...

Uverejnil používateľ Ministerstvo vnútra SR Štvrtok 15. apríla 2021
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie