Ako hasič v plnej výstroji vybehol na skokanský mostík v Tatrách

Nad hlavou pražiace slnko, 400 metrov behu, pod nohami extrémne strmý svah a cieľ na vrchole skokanského mostíka nad Štrbským plesom. Hasič Milan Vyhlídal (39) z Voderád ho zdolal v plnej výstroji. Mal na sebe hasičský zásahový oblek, k tomu zásahová prilba, zásahová obuv aj zásahové rukavice, a to stále nie je všetko.

Na chrbte si niesol kevlarovú fľašu naplnenú suchým vzduchom. „Keď dochádza vzduch, začne pípať, mne začala na začiatku mostíka asi 60 metrov od cieľa. Musel som si dať masku dole. Aj tak mi suchý vzduch stihol spáliť hrdlo. Na vrch som vybehol v plnom výstroji, ktorý má 22 kíl,“ prezradil Milan.

„Je to skvelé podujatie, na ktorom ide človek úplne na doraz, no zároveň je dobre postarané o zdravie a bezpečnosť bežcov. Atmosféra bola vynikajúca. Už teraz sa teším na ďalší ročník.“ Pri ďalšom pokuse by Milan chcel, aby mu kyslík v prístroji vydržal až do cieľa.

Originálne bežecké podujatie Red Bull 400 sa konalo na Slovensku už tretíkrát v sobotu 22. augusta 2020. Súťažili jednotlivci i štafety. Víťaz behu Jozef Hlavčo posunul nový rekord mostíka na čas 3 minúty a 15,3 sekundy. Beh na skokanský mostík si vyskúšali aj vodní slalomári Janka Dukátová a Jakub Grigar, triatlonista a bývalý futbalista Filip Šebo či youtuber Selassie.

  • Nadmorská výška: 1335 m.n.m
  • Dĺžka trate: 400 metrov
  • Výška mostíka: 125 metrov
  • Uhol stúpania: 37°

Hasičské oblečenie dodal železnému hasičovi Milanovi Vyhlídalovi obchod Rednod.sk, ktorý ponúka široký výber produktov pre hasičov, zdravotníkov a ostatné záchranné zložky.

foto

SKOKANSKÝ MOSTÍK PO 18 POSCHODIACH V INCHEBE

Obdivuhodné je, že deň pred behom na skokanský mostík absolvoval Milan Vyhlídal 21. ročník medzinárodnej hasičskej súťaže „Memoriál Vladimíra Ružičku - Schody 2020“.

Súťažilo 43 dvojíc zo Slovenska, Česka a Maďarska. Zdolávali v plnej výstroji 18 poschodí budovy na výstavisku INCHEBA. Takže mali na sebe zásahové prilby, odevy, nohavice s vložkami, zásahovú obuv, rukavice, a tiež autonómne dýchacie prístroje pre hasičov. Rozhodujúci bol čas druhého z dvojice, pričom rozdiel medzi nimi nesmel byť väčší ako dĺžka jedného ramena schodiska.

Milan Vyhlídal (DHZ Voderady) s kolegom Pavlom Štrbom (DHZ Valaská) obsadili trináste miesto. „Na začiatku som to prepálil, a tak som príliš skoro bežal na kyslíkový dlh. Nabudúce by som si chcel lepšie rozložiť sily, aby som išiel na kyslíkový dlh až posledné poschodia. Ale tiež to bola vydarená hasičská súťaž,“ uviedol Milan. Gratulujeme mu k peknému výsledku!

Zvíťazili Radovan Adamský a Miroslav Adamec z DHZ Kátlovce s časom 2 minúty a 36,72 sekundy. Hasiči si touto súťažou pripomenuli kolegu, hasiča Mestského požiarneho zboru v Bratislave, ktorý roku 1997, zahynul pri výkone povolania vo veku 30 rokov.

Rednod je sponzorom železného hasiča Milana Vyhlídala.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie