3 metre k životu: Hasiči žiadajú ohľaduplnejšie parkovanie na sídliskách

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach prišlo s iniciatívou 3 metre k životu. Žiadajú o ohľaduplnejšie parkovanie a poukazujú na problematickú prejazdnosť vozidiel Integrovaného záchranného systému (IZS) v mestách a obciach. Cieľom je, aby ľudia nechávali 3 voľné metre pri parkovaní na verejných komunikáciách, aby na nástupné plochy a hydranty upozorňovalo dopravné značenie, aj aby sa zlepšila legislatíva týkajúca sa tejto problematiky. 

Na Slovensku bolo v minulom roku 2489 požiarov budov a objektov, čo je približne štvrtina zo všetkých požiarov a v priemere je to 7 takýchto požiarov za deň. Aj pri minuloročnom veľkom požiari bytovky v Prešove, keď zahynulo osem ľudí, mali hasiči problémy s prejazdom, respektíve s priestorom potrebným pre vozidlá s plošinou.

Iniciatívu 3 metre k životu presadzujú aj viaceré okresné riaditeľstvá HZS v Českej republike. Upozorňujú tiež na potrebu parkovania aspoň 5 metrov od križovatky, keďže hasičské auto má väčšinou veľký rádius zatáčania. Podtitul iniciatívy je: "Keď ide o život, preparkovať nestihnete." 

Rednod.sk, špeciálne produkty pre život, eshop pre hasičov, záchranárov, zdravotníkov

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie