100 výjazdov denne. V prvom polroku 2020 výrazne narástol počet zásahov hasičov

V prvom polroku 2020 boli príslušníci Hasičského a záchranného zboru vyslaní k 18 537 udalostiam. To je v priemere približne 102 udalostí za deň. V porovnaní s minulým rokom došlo k nárastu o 2302 udalostí.

Hasiči najčastejšie poskytovali technickú pomoc. Vyše tritisíc výjazdov bolo k dopravným nehodám. Odstraňovali tiež následky vyčíňania počasia, pomáhali osobám i zvieratám v núdzi. K požiarom boli vyslaní 5714-krát. Požiare v prvom polroku spôsobili usmrtenie 31 osôb a materiálne škody vo výške takmer 22 miliónov eur, informovalo Prezídium HaZZ.

Navyše, hasiči absolvovali vyše 5-tisíc výjazdov v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Pomáhali s odberom vzoriek, rozvážali zdravotnícke pomôcky a materiál, stavali krízové záchranné stany, zabezpečovali chod štátnych karanténnych zariadení, dezinfekciu priestorov či prevoz repatriantov. V mnohých prípadoch pomáhali príslušníkom HaZZ dobrovoľní hasiči z celého Slovenska.

Výjazdy hasičov v prvom polroku 2020 ????‍???????? Počas 1. polroka boli príslušníci HaZZ vyslaní k 18 537 udalostiam. Oproti...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Nedeľa 16. augusta 2020
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.