100 výjazdov denne. V prvom polroku 2020 výrazne narástol počet zásahov hasičov

V prvom polroku 2020 boli príslušníci Hasičského a záchranného zboru vyslaní k 18 537 udalostiam. To je v priemere približne 102 udalostí za deň. V porovnaní s minulým rokom došlo k nárastu o 2302 udalostí.

Hasiči najčastejšie poskytovali technickú pomoc. Vyše tritisíc výjazdov bolo k dopravným nehodám. Odstraňovali tiež následky vyčíňania počasia, pomáhali osobám i zvieratám v núdzi. K požiarom boli vyslaní 5714-krát. Požiare v prvom polroku spôsobili usmrtenie 31 osôb a materiálne škody vo výške takmer 22 miliónov eur, informovalo Prezídium HaZZ.

Navyše, hasiči absolvovali vyše 5-tisíc výjazdov v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Pomáhali s odberom vzoriek, rozvážali zdravotnícke pomôcky a materiál, stavali krízové záchranné stany, zabezpečovali chod štátnych karanténnych zariadení, dezinfekciu priestorov či prevoz repatriantov. V mnohých prípadoch pomáhali príslušníkom HaZZ dobrovoľní hasiči z celého Slovenska.

Výjazdy hasičov v prvom polroku 2020 ????‍???????? Počas 1. polroka boli príslušníci HaZZ vyslaní k 18 537 udalostiam. Oproti...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Nedeľa 16. augusta 2020
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie