Voda JAVA

História prírodnej alkalickej vody siaha do začiatku 20. storočia.

Obec Brzozów bola v tom čase známa vďaka svojim liečivým minerálnym vodám. Počas prieskumu ropy bola v lese Brzozów vykopaná 300 metrov studňa no namiesto „čierneho zlata“ z nej vytryskla minerálna voda. Ukázalo sa, že na tomto mieste existujú bohaté zdroje jód-brómovej soli.

Vtedajší biskup, ktorý bol týmto objavom fascinovaný, sa rozhodol postaviť kúpele Brzozów-Zdrój, špecializujúce sa na liečbu reumatizmu, krivice – rachitídy,  aterosklerózy a zlyhania obličiek. Kúpele boli ale počas druhej svetovej vojny ale zničené.

Dnes v týchto oblastiach vedie náučný chodník: „Brzozów Zdrój“. Tam sú ešte stopy po kúpeľoch.

Na tomto mieste, obklopeným krásnou krajinou jedného z najkrajších a najčistejších kútov Dynowských nížin, v malom mestečku Humniska, je vodný zdroj s touto mimoriadnou  vodou.

Aj keď po mnoho storočí tiekla pod povrchom hlbín Karpatského flyša, prvýkrát sa vyplavila na povrch iba pred desiatimi rokmi , keď v júni 2013 hlavný hygienický inšpektor uznal vodu z tohto zdroja za prírodnú minerálnu vodu s názvom JAVA.

Moderná veda odpovedala na otázku, prečo voda extrahovaná v týchto miestach  má taký priaznivý účinok na organizmus.

Jej hlavným znakom je  hodnota pH 9,2 až 9,4 - jedna z najvyšších hodnôt alkalických vôd  v Európe!

image1_8a4d584f-c1b3-457d-ac62-d49bcfa7089a

Ako posilniť imunitný systém

Ako pitná voda môže podporiť váš imunitný systém a prečo je tak dôležitá?

Alergie a rôzne novodobé ochorenia sú nešťastné fakty tohto uponáhľaného a rušného  21. storočia.


Plánovaná podpora imunity je vhodná najmä v období zvýšeného výskytu infekčných ochorení alebo pri zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži a strese.

Imunitný systém oslabuje celý rad negatívnych vplyvov. Znečistené životné prostredie, opakovaný či dlhodobý stres, negatívne emócie, nesprávna životospráva, nedostatok spánku, nadmerné užívanie alkoholu, antibiotík, fajčenie atď .

Posledné výskumy v imunológii potvrdili veľmi dôležité prepojenie medzi psychikou a imunitou.
Imunita je schopnosť organizmu brániť sa proti antigénom pochádzajúcim ako z vonkajšieho prostredia, tak z prostredia vnútorného organizmu, keďže v tele so zníženou imunitou je zvýšený sklon k chorobám.

Ako teda podporiť imunitu?

Faktom je, že imunitný systém zodpovedá tomu, akým spôsobom žijeme. Ak dôjde však k oslabeniu alebo porušeniu imunitného systému, je na mieste ho podporiť.

Prevenciou môže byť otužovanie, zdravé stravovanie, primeraná fyzická aktivita, dostatok spánku ale aj správny pitný režim napr. alkalickou vodou, ktorá je  bohatá na živiny a alkalické kovy (vápnik, horčík, draslík, sodík) potrebné na neutralizáciu kyslého odpadu čo pôsobí blahodárne pre telo, najmä pre imunitný systém.

Voda celkovo je prírodný posilňovač imunity, ktorý podporuje zdravie a celkovú pohodu a dostatočný pitný režim zabezpečí preplachovanie zažívacieho traktu a čriev, ktoré je miestom kde sa zachytáva všetok toxický odpad a vrstva toxínov v tenkom čreve bráni výživným látkam vstupovať do krvi cez sliznice.

Voda tak  zvyšuje priamo funkciu imunitného systému, bojuje s baktériami, vírusmi, ktoré spôsobujú nachladnutie, chrípku a infekcie a pomáha predchádzať chorobám.
Alkalická voda je prirodzený silný antioxidant, obsahuje množstvo voľných elektrónov, ktoré bojujú s voľnými radikálmi, chráni zdravé bunky a zastavuje oxidačné procesy.

 

Tehotenstvo a zásaditá voda

Alkalická voda je vo svete dlhodobo pokladaná za výraznú pomoc dojčiacim matkám. Vytvára v tele správne pH, ktoré je prospešné pre kvalitu mlieka a zároveň pomáha vyvážiť aj stav organizmu u dieťaťa. Myslíme, že je to jeden z  produktov, ktoré sú  Mom  Must – Haves a určite je  zásaditá voda na začiatku takéhoto zoznamu. Nie len pre lepšiu produkciu materského mlieka a kvalitnejšie, zdravšie mlieko na dojčenie, ale vďaka alkalickej vode sa aj mama a dieťa budú  cítiť oveľa lepšie.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.