Hasiaca guľa prášková - FIRE STOP Drel

Kód: 330
Akcia
Značka: Elidefire
49,90 € –10 %
hasiaca gula rednod
49,90 € –10 % 44,90 € 37,42 € bez DPH
Ihneď na predajni v Trnave (1 ks)

Hasiaca guľa je najjednoduchšia ochrana pred požiarmi. Automatické hasiace zariadenie vyznačujúce sa univerzálnosťou a vysokou efektívnosťou, ktoré v sebe spája vlastnosti ručných hasiacich prístrojov a automatických systémov. Hasiaca guľa vás chráni 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku celých 5 rokov bez kontrol, revízií a ďalších nákladov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Automatické hasiace zariadenie inštalujte na miestach, kde hrozí riziko vzniku požiaru, alebo v ich tesnej blízkosti:
domácnosti;
kuchyne, kozuby, komínové systémy, ohrievače, garáže;
miesta, kde je umiestnená elektronika a počítačová technika, priestory elektrických rozvodov, elektrorozvádzače, trezory;
sklady, kancelárie, nákupné centrá, hotelové izby, čerpacie stanice;
automobily, lode, železničné vagóny, metro.

Hasiace zariadenie je primárny prostriedok na hasenie požiarov:
pevných horľavých materiálov (trieda A),
kvapalných horľavých materiálov (trieda B),
plynných horľavých materiálov (trieda C),
elektrických zariadení pod napätím do 1000 V (trieda E).

Dôležitou prednosťou hasiacej gule v porovnaní s tradičnými hasiacimi prístrojmi je jeho možnosť hasiť elektrické zariadenia pod napätím do 1000 V, čo je päťnásobne viac ako pri klasickom práškovom hasiacom prístroji.

Skladá sa z ochranného obalu, z hasiacej práškovej zmesi A B C, zo špeciálneho tlakového zariadenia a zo siete aktivačných zápalných šnúr. Pri kontakte s otvoreným ohňom sa hasiaca guľa samo aktivuje, zápalné šnúry zhoria, ochranný obal gule praskne, zaznie varovný zvukový signál a uvoľnená hasiaca prášková zmes uhasí vznikajúci požiar vo svojom okolí s rozlohou 8 - 10 m?. Navyše varovný zvukový signál 120 dB upúta pozornosť širokého okolia. V priestoroch napojených na diaľkovú bezpečnostnú signalizáciu slúži ako ďalší doplnok ochrany majetku, keďže svojou aktiváciou aktivuje senzory bezpečnostnej signalizácie a vy máte ihneď informáciu o vzniku nebezpečenstva vo vami stráženom objekte.

Aby bola dosiahnutá maximálna účinnosť ochrany na miestach s vysokým rizikom vzniku požiaru, odporúčame umiestnenie niekoľkých kusov hasiacich gúľ.
Testy preukázali, že ak bolo automatické hasiace zariadenie použité pri vznikajúcom požiari v prvej etape horenia, požiar bol uhasený max. do 3 sekúnd. Rozptýlený prášok - hasiace médium A B C - uhasil plamene v okruhu 8 až 10 m2, nedal možnosť rozvinutiu požiaru do druhej etapy horenia, prípadne následnému vznieteniu.
V praktickom živote to znamená, že pri vznikajúcom požiari je požiar automaticky uhasený v zárodku a je pod kontrolou. Toto všetko automaticky, v časovom intervale do 3 sekúnd! Použitím automatického hasiaceho zariadenia sa predĺžil časový interval možnosti použitia účinnejších profesionálnych hasiacich zariadení a predĺžil sa časový interval možnosti nástupu zásahu profesionálnych záchranných požiarnych zložiek!

V praktickom živote to znamená, že intenzita požiaru sa znižuje, rozptýlený prášok - hasiace médium - tlmí intenzitu horenia, možno lokalizovať epicentrum požiaru a to najdôležitejšie - vytvára sa priestor a čas na evakuáciu ohrozených ľudí!
Treba si uvedomiť, aká je rýchlosť šírenia požiaru a aké sú reálne možnosti nástupu na zásah profesionálnych záchranných hasičských zložiek od momentu nahlásenia vzniku požiaru.

Protipožiarna guľa FIRE STOP Drel
Typ výrobku: iné pyrotechnické výrobky, pyrotechnické hasiace prostriedky
Registračné číslo: CON-ZPB-0130
Hmotnosť hasiacej práškovej zmesi: 1,3 kg
Celková hmotnosť prostriedku: 1,5 kg
NEC: 4,0 g
Priemer gule: 147 mm
Varovný zvukový signál: 120 dB
Teplota použiteľnosti a skladovania: -40 až +65 0C
Prostriedok zabezpečí uhasenie začiatkov požiaru v miestnostiach s rozlohou do 8 - 10 m2, oheň v objeme cca 30 - 35 m2.
Vplyv pádu z výšky 2,5 m - bez porušenia funkčnosti.

Charakteristika a opis fungovania
Prostriedok sa skladá z ochranného obalu, z hasiacej práškovej zmesi A B C, zo špeciálneho tlakového zariadenia a zo siete aktivačných zápalných šnúr. Pri kontakte s otvoreným ohňom sa prostriedok sám aktivuje, zápalné šnúry zhoria, ochranný obal gule praskne, zaznie varovný signál a uvoľnená hasiaca prášková zmes uhasí vznikajúci požiar vo svojom okolí.

Dodatočné parametre

Kategória: Hasiace gule
Záruka: 5 rokov
Typ výrobku: iné pyrotechnické výrobky, pyrotechnické hasiace prostriedky
Kategória: P 1
Registračné číslo: 1395 - P1 - 0128/2010 (normy EU)
NEC: 4,0 g
Priemer gule: 147 mm
Hmotnosť hasiacej práškovej zmesi: 1,3 kg
Celková hmotnosť prostriedku: 1,5 kg
Varovný zvukový signál: 120 dB
Teplota použiteľnosti a skladovanie: -40 až +85 ° C
Vplyv pádu z výšky 2,5 m: bez porušenia funkčnosti

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.