Hasiaca guľa prášková

Kód: 330
Akcia
Značka: Elidefire
49,90 € –10 %
Hasiaca guľa prášková
49,90 € –10 % 44,90 € 37,42 € bez DPH
Skladom

Protipožiarna guľa je najjednoduchší spôsob ochrany pred ohňom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hasiaca guľa sa skladá z ochranného obalu, z hasiacej práškovej zmesi FUREX 770, zo špeciálneho tlakového zariadenia a zo siete aktivačných zápalných šnúr. Pri kontakte s otvoreným ohňom sa guľa sama aktivuje, ochranný obal gule praskne, zaznie varovný zvukový signál (hlasitosť 120 dB) a uvoľnená prášková zmes uhasí vznikajúci požiar vo svojom okolí.

Hasiace gule je možné umiestniť kdekoľvek, najvhodnejšie na miesta so zvýšeným rizikom požiaru: kuchyňa, kotolňa, komínové systémy, ohrievače, počítačová technika, elektro-rozvádzače, trezory, garáže, sklady, kancelárie, hotelové miestnosti, čerpacie stanice, automobily, lode atď.

Výhody:
- stačí hodiť (alebo zakotúľať) do ohňa
- manipuláciu zvládnu deti i seniori
- nepoškodí zdravie, hasené predmety ani životné prostredie
- nepretržitý dohľad
- aktívna bezpečnosť
- upozorní na vznik požiaru - okamžité varovanie
- bezpečnejšie hasenie, používa sa z bezpečnej vzdialenosti

Preukázalo sa, že ak bolo automatické hasiace zariadenie použité pri vznikajúcom požiari v prvej etape horenia, požiar bol uhasený max. do 3 sekúnd. Rozptýlený prášok - hasiace médium FUREX 770 - uhasil plamene v okruhu 8 až 10 m2, nedal možnosť rozvinutiu požiaru do druhej etapy horenia, prípadne následnému vznieteniu.

To znamená, že pri vznikajúcom požiari je požiar automaticky uhasený v zárodku a je pod kontrolou. Toto všetko automaticky, v časovom intervale do 3 sekúnd!

Pri požiaroch, ktoré už svojou intenzitou prešli do druhej etapy horenia, hasiaca guľa znížila teplotu horenia o 400°C! Použitím automatického hasiaceho zariadenia sa predĺžil časový interval možnosti použitia účinnejších profesionálnych hasiacich zariadení a predĺžil sa časový interval možnosti nástupu zásahu profesionálnych záchranných hasičských zložiek!

To znamená, že intenzita požiaru sa znižuje, rozptýlený prášok - hasiace médium - tlmí intenzitu horenia, možno lokalizovať epicentrum požiaru a to najdôležitejšie - vytvára sa priestor a čas na evakuáciu ohrozených osôb!

Je potrebné si uvedomiť, aká je rýchlosť šírenia požiaru a aké sú reálne možnosti nástupu na zásah profesionálnych záchranných hasičských zložiek od momentu nahlásenia vzniku požiaru.

Obsah balenia:
1 ks hasiaca guľa - lopta na hasenie
1 ks návod na použitie
1 ks držiak s úchytmi

Prostriedok zabezpečí uhasenie začiatkov požiaru v miestnostiach s rozlohou do 8 – 10 m², oheň v objeme cca 30 – 35 m³. K samovoľnému zapáleniu môže dôjsť ak teplota okolitého prostredia presiahne cca 280°C. Garantovaná životnosť 5 rokov - počas tohto obdobia nevyžaduje ďalšie náklady na servis a kontroly.

Typ výrobku: iné pyrotechnické výrobky, pyrotechnické hasiace prostriedky
Kategória: P 1
Registračné číslo: 1395 – P1 – 0128/2010

Dodatočné parametre

Kategória: Hasiace gule
Záruka: 5 rokov
Typ výrobku: iné pyrotechnické výrobky, pyrotechnické hasiace prostriedky
Kategória: P 1
Registračné číslo: 1395 - P1 - 0128/2010 (normy EU)
NEC: 4,0 g
Priemer gule: 147 mm
Hmotnosť hasiacej práškovej zmesi: 1,3 kg
Celková hmotnosť prostriedku: 1,5 kg
Varovný zvukový signál: 120 dB
Teplota použiteľnosti a skladovanie: -40 až +85 ° C
Vplyv pádu z výšky 2,5 m: bez porušenia funkčnosti

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Predaj alkoholických nápojov mladistvým osobám je zakázaný. Nákupom na tomto eshope potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov.